В Україні оцінили якість автогазу

18:34 / 20.09.2021

Незважаючи на подорожчання автогазу до 18 гривень, в Україні триває зростання його споживання. У зв’язку з цим Інститут споживчих експертиз вирішив перевірити якість пального на АЗС.

В результаті, перевірка показала як позитивні результати, так і серйозні порушення.

Для експертизи фахівці вибрали такі мережі АЗС, як: WOG, SHELL, КLO, SunOil, Мотто, Avantage 7. “Також для контрасту купили газ і на “бочці”, з ціною на гривню нижче навіть від дискаунтерів”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, фахівці перевірили, на яких АЗС палива “не доливають”, а на яких “переливають”. Виявилося, що SHELL і WOG “налили” на один відсоток більше від сплаченого.

“Недолив же був виявлений у мережі Мотто – (4%). У “нелегала” взагалі недолив склав 14%! І якщо перший випадок ще можна списати на недоліки у своєчасному обслуговуванні колонок, то в разі “бочки” у наявності свідомий обман. Виходить, що низька ціна на стелі не корелює з кількістю кілометрів, які проїде авто. В результаті, ефект бажаної економії не досягається”, – йдеться в дослідженні.

Також експерти перевірили якість автогазу, розділивши результати на зони – зелену, синю і червону. “В результаті сталося неймовірне – ніхто з випробовуваних не потрапив у “червону” зону! З газом технологічно важко виробляти “бодяжні” маніпуляції, мабуть, тому всюди продають заводське пальне”, – відзначають фахівці.

Так, у “зелену” зону потрапили зразки, де співвідношення пропану до бутану виявилося практично ідеальним – WOG (59/40), SHELL (58/37), SunOil (57/41) і Avantage 7 (56/37).

Також у зразках SHELL, WOG і SunOil зафіксовані низькі значення вмісту шкідливого для паливної системи пропілену.

Також високі показники у щільності газу продемонстрували зразки мереж KLO, WOG і SunOil – відповідно, 533, 532 і 535 кг/м3.

Всі інші учасники дослідження потрапили в “синю” зону – показники нижчі від “зеленої”, але всі цифри в рамках допустимого.

“В цілому, незважаючи на шалене зростання цін, за останній рік якість автомобільного газу не погіршилася. У продажу тільки заводське пальне – що доводять і більш-менш рівні ціни (якщо не брати до уваги махінацій з податками і чеками в деяких мережах, але це вже зовсім інша історія). А ось з недоливом, як найменш доказовим і видимим порушенням – як і раніше, проблеми”, – підвели підсумок дослідження експерти.

В Україні оцінили якість автогазу