У МОЗ пояснили українцям, як не заразитися коронавірусом у новорічні свята

10:30 / 22.12.2021

У Центрі громадського здоров’я (ЦГЗ) при МОЗ України, де раніше розповіли, як уникнути стресу при підготовці до Нового року, дали поради, як убезпечити себе та близьких від COVID-19 у новорічні свята.

Про це повідомляє у Facebook ЦГЗ при МОЗ України у вівторок, 21 грудня.

У ЦГЗ дали кілька порад, які допоможуть насолодитися святами та зберегти здоров’я під час пандемії коронавірусу:

Провести новорічно-різдвяні свята вдома з членами вашої родини – найкращий спосіб захистити себе та своїх близьких. Якщо ви вирішите святкувати разом із іншими, збирайтеся невеликою компанією до 10 осіб. Зверніть увагу, що святкування в приміщенні більш небезпечне, ніж на відкритому повітрі. Не забувайте періодично відчиняти вікна, щоб провітрити кімнату.

Наскільки це можливо, уникайте скупчень людей і дотримуйтесь фізичної дистанції. Пам’ятайте, що у приміщенні або на вулиці ви маєте більше шансів інфікуватися або розповсюдити COVID-19, якщо ви перебуваєте в тісному контакті з іншими людьми.

Носіть маску в людних місцях або в приміщенні, а на відкритому повітрі – у випадку, коли немає можливості зберігати фізичну дистанцію. Переконайтеся, що маска закриває ніс та рот. У холодну погоду надягайте маску під шарф або лижну маску. Майте при собі запасні маски на випадок, якщо ваша стане вологою від дихання або від снігу та дощу.

Часто мийте руки водою з милом не менше 20 секунд, особливо після того, як ви знаходилися в громадському місці, чхали або кашляли, а також перед їжою. Якщо такої можливості немає, використовуйте антисептики. Не торкайтеся руками маски, очей, носа та рота.

Якщо ви або ваші близькі мають симптоми ГРВІ, грипу або COVID-19, скасуйте зустріч та залишайтеся вдома.

У МОЗ пояснили українцям, як не заразитися коронавірусом у новорічні свята