У Харкові накрили call-центри шахраїв, які дзвонили від імені банків

18:20 / 20.09.2021

“Оператори” дзвонили громадянам під виглядом співробітників банків, називалися менеджерами й отримували персональні дані, потім знімали гроші з карток довірливих українців.

У Харкові поліція припинила діяльність мережі шахрайських call-центрів зі щомісячним прибутком у мільйон гривень. Про це в понеділок, 20 вересня, повідомила прес-служба Нацполіції.

Встановлено, що “оператори” систематично дзвонили громадянам під виглядом співробітників різних банків, називалися менеджерами й отримували персональні дані. Завдяки цій інформації шахраї заволодівали грошима з карткових рахунків через банківські мобільні додатки і переказували їх на інші рахунки.

“Крім того, учасники схеми видавали себе за представників фіктивних фінансових бірж і, вводячи громадян в оману, спонукали їх інвестувати гроші в підприємства, яких не існує”, – відзначили в поліції.

Правоохоронці за силової підтримки спецпризначенців полку поліції особливого призначення провели обшуки за адресами розташування call-центрів і в інших приміщеннях, якими зловмисники користувалися для залучення та підготовки своїх операторів.

Поліцейські вилучили більше 350 комп’ютерів, мобільні телефони, а також “чорнові” записи з організації та обліку роботи операторів.

Триває слідство за статтею про шахрайство (ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу).

У Харкові накрили call-центри шахраїв, які дзвонили від імені банків