Польська мережа Biedronka видавала українські огірки за польські

23:30 / 25.05.2020

Польський антимонопольний орган (UOKiK) може накласти штраф у розмірі 1,5 млрд злотих (понад 9,7 млрд грн) на популярну польську мережу супермаркетів Biedronka за те, що вона видавала іноземні овочі та фрукти за польські.

Як інформує польський новинний портал Money.pl, видаючи українські огірки за польські, компанія намагалася підняти продажі, використовуючи патріотичну налаштованість покупців.

Як зазначив керівник антимонопольного органу, для багатьох покупців інформація щодо країни походження має ключове значення, які усе частіше у виборі продуктів керуються економічним патріотизмом.

Мережа супермаркетів видавала українські огірки, голландську моркву, французьку капусту за польські овочі.

Польський антимонопольний орган перевірив товар в 49 супермаркетах мережі і виявив порушення в 64 партіях товару, що становило 9,9% від загальної кількості. Штраф у розмірі 1,5 млрд злотих має дорівнювати 10% річного обороту компанї.

Згідно з опитуванням компанії Ipsos за 2016 рік, 73% поляків намагається підтримувати польську економіку, намагаючись купувати місцеві продукти. При цьому, для 76% покупців країна походження має вирішальне значення у виборі товару.

Раніше уряд Польщі закликав поляків купувати вітчизняну продукцію для підтримки місцевої економіки під час пандемії коронавірусу.

Biedronka – мережа з понад 3 тис. дисконтних магазинів у понад тисячі населених пунктів Польщі. За кількістю магазинів це найбільша комерційна мережа роздрібної торгівлі в Польщі.

Польська мережа Biedronka видавала українські огірки за польські