Низка країн виступила за посилення ППО України

16:15 / 21.03.2022

Спільну заяву підписали 13 країн, зокрема США, Німеччина, Франція та Великобританія.

Низка країн світу підписала заяву про необхідність модернізації протиповітряної оборони України, повідомив у понеділок, 21 березня, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

“Сьогодні Чехія, Естонія, Польща, Франція, Грузія, Німеччина, Ірландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Швеція, Великобританія та США підписали спільну заяву Про невідкладну необхідність модернізації протиповітряної оборони України. Щиро вдячний за підтримку України у цей скрутний час”, – написав він у Twitter.

У Facebook Стефанчук уточнив, що “в тексті заяви йдеться, що всі ці країни з нами і стоятимуть за нас”.

“Представники різних країн світу вимагають рішучих дій щодо встановлення миру в Україні. А саме: підтримувати військову та цивільну оборону України – забезпечити захист повітряного простору та припинити пересування ворожої техніки на території України. Це можна зробити за допомогою постачання протитанкової та протиповітряної зброї. Надати гуманітарну допомогу – забезпечити доставку продуктів та ліків до українських міст, які обстрілюють та бомбардують; врятувати поранених та біженців. Захистити українські ядерні об’єкти, що загрожують усім сусіднім державам”, – наголосив спікер.

Він додав, що важливо, щоб Росія визнала свою відповідальність за дотримання Женевських конвенцій.

Раніше в РНБО анонсували прибуття в Україну нової партії озброєнь зі США, зокрема, систем ППО.

Як відомо, Україна від початку вторгнення Росії просить Захід надати літаки, системи ППО або закрити небо.

Низка країн виступила за посилення ППО України